Planowane zmiany w organizacji ruchu związane z budową dróg rowerowych w Poznaniu

W nawiązaniu do planowanych prac budowlanych drogi dla rowerów wzdłuż ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej, spółka PIM zapowiedziała konieczność wprowadzenia modyfikacji w układzie ruchu drogowego. Nowe regulacje wejdą w życie od piątku, 15 września.

Przewidywane jest przeprowadzenie procesu frezowania nawierzchni na jezdniach ulic Estkowskiego i Garbary (od kierunku Cytadeli), które następnie zostaną wyposażone w nową powierzchnię w ramach kolejnych etapów prac budowlanych.

Budowa drogi rowerowej obejmuje północną stronę ulicy Estkowskiego, poczynając od mostu Bolesława Chrobrego aż do skrzyżowania z ulicą Garbary. W związku z tym niezbędne jest czasowe wyłączenie z ruchu pasów dla pojazdów poruszających się od Śródki do centrum miasta.

Niektóre prace dotyczą również południowej strony jezdni na ul. Estkowskiego, co implikuje wprowadzenie tymczasowych zmian dla kierowców jadących w kierunku Śródki.

Planowane frezowanie nawierzchni będzie miało miejsce również na północnej stronie skrzyżowania ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego, czyli na wjeździe i zjeździe ze skrzyżowania od strony Cytadeli. Pomimo prowadzonych prac budowlanych, przejazd w każdym kierunku zostanie gwarantowany.