Planowanie strategii Prawa i Sprawiedliwości na zbliżające się wybory samorządowe w Poznaniu

W rozmowie z Radiem Poznań, Szymon Szynkowski vel Sęk, nowo mianowany wiceprzewodniczący wielkopolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości z siedzibą w Poznaniu, ujawnił, że najistotniejszym zadaniem dla lokalnych aktywistów partii jest skonstruowanie skutecznej strategii na nadchodzące wybory samorządowe zaplanowane na kwiecień. Zaznaczył, że obecnie opracowywane są listy kandydatów do rad miejskich oraz trwa proces wyboru kandydata na stanowisko Prezydenta Miasta Poznania.

Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że optymalny kandydat musi prezentować atrakcyjną propozycję dla mieszkańców Poznania, których nie satysfakcjonuje aktualny sposób zarządzania miastem przez Prezydenta Jaśkowiaka. Wskazał na konieczność skierowania oferty nie tylko do zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, lecz do każdej osoby pragnącej zmienić obecną sytuację w mieście.

W kontekście poszukiwania kandydata, poseł Prawa i Sprawiedliwości zasugerował, że warto rozważyć różne opcje, w tym możliwość, aby po raz pierwszy w historii partii kandydatką mogła być kobieta. Podkreślił, że w Poznaniu jest wiele kompetentnych kobiet zdolnych do efektywnego zarządzania miastem i zapewnienia szerokiej oferty dla mieszkańców. Szynkowski vel Sęk zaznaczył również potrzebę zwiększenia udziału kobiet w polityce.

Chociaż poseł nie ujawnił konkretnych nazwisk potencjalnych kandydatek, stwierdził, że decyzja zostanie podjęta w najbliższym czasie przez zarząd wielkopolskich struktur PiS. Do tej pory jedyną osobą, która wyraziła chęć startu w wyborach prezydenckich, jest obecny Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak.