Planowany remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Kraszewskiego w Poznaniu – wpływ na komunikację miejską

Nadchodzi sobota, 18 maja, dzień, kiedy mieszkańcy Poznania muszą przygotować się na rozpoczęcie koniecznej naprawy jednego z rozjazdów na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Kraszewskiego. Remont ten jest nieunikniony ze względu na zły stan torowiska w tym miejscu, co powoduje konieczność częściowej wymiany szyn i rozjazdów.

MPK Poznań podkreśla, że prace te, które obejmują wymianę niektórych części torowiska znajdującego się na osiedlu Jeżyce, ruszą 18 maja i będą trwały przez następne trzy tygodnie. W związku z remontem przewidziane są zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej.

Podczas gdy prace remontowe będą trwały, tramwaje nie będą mogły jeździć ulicami Zwierzyniecką i Kraszewskiego oraz Dąbrowskiego na odcinku od Mostu Teatralnego do skrzyżowania z Żeromskiego i Przybyszewskiego. Również autobusy linii dziennej 164 i 191 oraz nocnej 216, 226, 219 i 258 zostaną przekierowane na inne trasy. To samo dotyczy tramwajów na liniach 2, 8 i 18 – zostaną one przesunięte na alternatywne trasy.