Podczas remontu chodnika podcięli korzenie drzew. Uważają, że nic złego się nie stało!

Na poznańskich Ratajach, przy ulicy Łabędzkiej, poszerzenie chodnika było jednym z prac, za które zabrano się już na początku stycznia 2023 roku. Niestety, ekipa budowlana nie oszczędziła drzew, podcinając im korzenie. O smutnych konsekwencjach takiego działania przekonamy się dopiero za kilka lat.

Osiedlowy chodnik przy ulicy Łabędzkiej na Ratajach już od dawna prosił się o remont. Było tam zdecydowanie za wąsko i co ważne, płyty nie były równe, co mogło w znaczący sposób utrudnić przejazd osobom poruszającym się na wózku. Miasto wybrało więc wykonawcę, który do pracy zabrał się już na początku stycznia. Szkoda, że bezmyślnie.

Chodnik należało poszerzyć, co też uczyniono. Szkoda tylko, że kosztem rosnących w alejce drzew. Aby poszerzyć przejście, podkopano ziemię wokół drzew i podcięto przeszkadzające korzenie. Efekty tych działań, w postaci chorujących drzew, zobaczymy dopiero po kilku latach. Może się okazać, że drzewa staną się niebezpieczne dla otoczenia i będzie trzeba je wyciąć. A wszystko przez nieprzemyślane działanie budowlańców.