Podróżuj z Poznania do najatrakcyjniejszych miast Europy

Jeżeli planujesz krótką, weekendową wycieczkę za granicę, lotnisko w Poznaniu ma do zaoferowania wiele interesujących kierunków. W ciągu kilku godzin możesz znaleźć się w jednym z fascynujących europejskich miast, w tym również stolicach. Zobaczmy, jakie miejsca można odwiedzić, decydując się na lot z Poznania.

Czerwiec był rekordowym miesiącem dla poznańskiego lotniska Ławica. W ciągu tego miesiąca obsłużyło ono aż 322 tysiące pasażerów, co stanowi wzrost o 20 procent w porównaniu do czerwca 2022 roku. To dowodzi, że mieszkańcy Wielkopolski są coraz bardziej skłonni do spędzania wakacji poza granicami kraju.

Najbardziej popularne destynacje oferowane przez tanie linie lotnicze to Londyn Stansted i Londyn Luton. Pasażerowie często wybierają też Dublin, Mediolan Bergamo oraz Alicante. Na czwartym miejscu listy najchętniej wybieranych kierunków znajduje się Budapeszt – jedno z wakacyjnych propozycji poznańskiego lotniska. Listę pięciu najpopularniejszych destynacji zamyka Rzym – poinformował Błażej Patryn, rzecznik prasowy lotniska w Poznaniu.