Podziwiaj literaturę na żywo: Poznańskie Targi Książki przyciągają tysiące miłośników czytelnictwa

Na najbliższy weekend, Poznań zamieni się w mekkę dla miłośników literatury. Poznańskie Targi Książki, jak co roku, przyciągną tłumy entuzjastów pisanej treści. Na odwiedzających czekać będzie prawdziwe literackie święto – z ponad 300 autorami, 220 wystawcami i niezliczoną ilością książek.

Zdobywanie autografów od ulubionych twórców, spotkania autorskie na scenie i możliwość dołączenia do grona ponad 300 autorów z Polski i zagranicy, to tylko niektóre z atrakcji jakie oferują targi. Jest to wydarzenie trwające przez cały weekend, podczas którego ma miejsce ponad 100 spotkań autorskich na scenach.

Poznańskie Targi Książki są eventem, który docenią osoby o różnorodnych zainteresowaniach. Głośno zapowiadana Giełda Winyli przyciągnie miłośników czarnego krążka, gdzie będzie można znaleźć około 10.000 płyt winylowych. Wszystko to starannie wybrane przez wystawców z Polski i zagranicy.

Na miłośników literatury obrazkowej czeka Strefa Komiksu, gdzie będzie można dostać zarówno kolekcjonerskie numery, jak i najnowsze edycje. Natomiast entuzjaści słownej rywalizacji znajdą swój azyl w Strefie Scrabble, gdzie zaplanowano atrakcje dla graczy na różnych poziomach zaawansowania. Organizatorzy wydarzenia podkreślają różnorodność oferty targów.

Jednym z bardziej oczekiwanych punktów programu jest wystawa z cyklu „Mistrzowie Ilustracji”. Na odwiedzających czekać też będzie Salon Ilustratorów, gdzie będą prezentowane prace polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej.