Pojemniki na ciasto, które uchronią wypiek

Pojemniki na ciasto pozwolą w bezpieczny sposób przetransportować wypiek z jednego miejsca na drugie. Dowiedz na co zwrócić uwagę.

Dobre wykonanie produktu

Pojemniki na ciasto zabezpieczą Twój wypiek przed zgnieceniem, pokruszeniem lub przesunięciem jednej z części.

Duża część wypieków jest miękka. Do ciasta dodawane są masy, galaretki oraz dekoracje. Każda z nich w łatwy sposób może ulec uszkodzeniu przez przenoszenie. W niektórych przypadkach cała praca idzie na marne ponieważ konstrukcja wypieku została całkowicie zniszczona.

W ciastach oraz tortach walory wizualna są bardzo ważne, dlatego trzeba zadbać o dobre zabezpieczenie wypieku podczas transportu. Postaw na pojemnik, który będzie wytrzymały i ochroni ciasto. Specjalne tacki zabezpieczą spód przed przyklejaniem się do dnia pudełka. Mogą być wykonane z grubego papieru lub cienkiej podkładki.

Pojemniki na ciasto przydadzą się nie tylko w sklepach lub cukierniach, ale również w domach prywatnych.

Urządzając wesele warto założyć, że część ciast zostanie. Wówczas możesz obdarować nimi swoich gości rozkładając je do wcześniej przygotowanych pudełek. Również piekąc na potrzeby rodzinnego domu, pudełka przydadzą się jeżeli będziesz chciał dać słodkości na wynos dla bliskich.

Pojemniki plastikowe w różnych kształtach

Plastikowe pojemniki to jedne z bezpieczniejszych form pudełek. Nie są ciężkie, a równocześnie ich wytrzymałość jest na tyle duża, że skutecznie mogą ochronić formę ciasta przed zniekształceniem. Mogą być używane wielokrotnie i w razie potrzeby umożliwiają dołożenie produktu. Zatrzaski są wytrzymałe dlatego nie otwierają się samoistnie.

Pudełka występują w różnych wymiarach, tak żeby można było wybrać najlepiej pasujące. Pamiętaj, że im mniej ciasto będzie się przesuwać tym zmniejszy się ryzyko jego zniszczenia. Dlatego staraj się dopasować opakowanie w taki sposób, żeby pozostało jak najmniej luzu.

Dostawcy wzięli pod uwagę nie tylko zapotrzebowanie na pudełka pod ciasta tradycyjne, ale również torty. W ofercie możesz odnaleźć okrągłe kształty wyższych pudełek.

Plastikowe pudełka są przystosowane do przenoszenia żywności, nie stanowią niebezpieczeństwa dla zdrowia.

Postaw na karton jeżeli przewozisz suche produkty

Papierowe lub kartonowe pudełka są o wiele bardziej ekologiczne od plastikowych. Zapewniają jednak mniejszą ochronę oraz mogą wchłaniać wilgoć i rozmiękać się pod wpływem kontaktu z galaretką lub masą.

Dlatego papierowe opakowania polecane są na wszelkie suche ciasta oraz babeczki.

Żeby lepiej i bezpieczniej przenieść wypiek z pudełkiem dokup papierowe torby z wygodnymi uszkami. Na stronie https://www.opakowanianawynos.pl/147-torby-papierowe znajdziesz kilka możliwych wariantów.