Policjant z Poznania udzielił pomocy poszkodowanym w kolizji samochodowo-motocyklowej

W swoim czasie wolnym od służby, oficer z Komendy Policji Poznań – Grunwald natknął się na wypadek drogowy. Jego uwagę przykuł rozbity samochód osobowy i motocykl wbity w jego przednią część. Funkcjonariusz nie wahał się ani chwili i natychmiast zaczął udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Poinformował służby ratunkowe o wypadku i zabezpieczył miejsce zdarzenia do czasu ich przyjazdu. Nie jest bez znaczenia fakt, że policjanci są gotowi do pomocy nie tylko podczas pełnienia obowiązków służbowych, ale także poza nimi.

Młodszy aspirant Tomasz Wojewoda, który codziennie pełni funkcję zastępcy dyżurnego w Komisariacie Policji Poznań – Grunwald, był świadkiem tego niefortunnego zdarzenia 28 marca. W trakcie jazdy prywatnym samochodem Drogą Wojewódzką nr 194, około godziny 20:30, na skrzyżowaniu koło miejscowości Barcinek w gminie Pobiedziska, zauważył poważnie uszkodzony samochód marki Volkswagen i motocykl wbity w jego przednią część.

Reakcja oficera była natychmiastowa. Zatrzymał swój pojazd, wyjął z bagażnika torbę medyczną i pospieszył na pomoc mężczyźnie leżącemu na jezdni, którym okazał się kierowca motocykla. Oficer Wojewoda, będąc także ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy, bez wahania rozpoczął udzielanie pomocy rannemu. Podczas badania urazu stwierdził u motocyklisty złamanie kończyn i uszkodzenia klatki piersiowej. Funkcjonariusz zaopiekował się poszkodowanym i monitorował jego stan zdrowia do momentu przybycia karetki pogotowia.

Zbiegły tu akurat patrol policji zapewnił bezpieczeństwo reszcie uczestników wypadku. Pasażer motocykla doznał również urazów – złamał nogę. Oba poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala. Natomiast pasażerowie Volkswagena nie odnieśli żadnych obrażeń.