Rewitalizacja Domu Książki w Poznaniu: Wkrótce otwarcie nowej księgarnio-kawiarni Bookowski Księgarnie Poznań

Poznańska ulica Gwarna będzie ponownie miejscem, gdzie miłośnicy literatury będą mogli zaspokoić swoje czytelnicze pragnienia. W miejscu, które przez wiele lat pozostawało puste, powstaje księgarnia i kawiarnia o nazwie Bookowski Księgarnie Poznań.

Przedsiębiorstwo już zarządza dwoma innymi punktami sprzedaży książek, które znajdują się w Centrum Kultury Zamek oraz na Jeżycach.

Na swoim profilu na Facebooku ekipa Bookowski Księgarnie Poznań opisuje siebie jako „trochę szaloną, ale pełną miłości do Poznania i literatury”. Planują oni otworzyć nowe miejsce dokładnie za rok, 23 kwietnia 2025 roku. Tworzą przestrzeń, która będzie prawdziwym rajem dla miłośników książek – od szerokiego wyboru literatury, poprzez spotkania z autorami, wieczorne wydarzenia literackie, po warsztaty dla czytelników w każdym wieku. Do tego dodać będzie można kawę, wino oraz proste, lecz smaczne jedzenie. Wszystko to ma być połączone z nowoczesnymi technologiami i wiedzą o biznesie.

Dom Książki, przez wiele lat pusty, znać było jedynie po neonie przypominającym o minionych czasach prosperity. Na parterze znajdowała się księgarnia oferująca podręczniki i lektury szkolne, a na wyższych piętrach nowości literackie i sklep papierniczy.

Budynek Domu Książki to siedmiokondygnacyjny obiekt z 1975 roku, zaprojektowany przez Bogdana Bednarka i Zygmunta Łomskiego. Tworzy on wraz z Okrąglakiem i budynkiem Domaru przy ul. Św. Marcin modernistyczne dopełnienie historycznej zabudowy Poznania.