Prezydent Poznania ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zoo

Dnia 25 kwietnia 2024 roku, Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania, dał zielone światło dla przeprowadzenia konkursu na pozycję dyrektora miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Wiadomość ta została szeroko podana do publicznej wiadomości za pośrednictwem profilu na Facebooku, którym zarządza samo zoo.

Zachęcają słowami: „Zapraszamy do udziału w procesie rekrutacyjnym wszystkich, którzy są zainteresowani pracą pełną wyzwań i ciekawostek w naszym Ogrodzie Zoologicznym”, zarząd zoo próbuje przyciągnąć potencjalnych kandydatów do aplikowania na ową pozycję.

Co musi spełniać idealny kandydat lub idealna kandydatka?

Chcąc ubiegać się o stanowisko dyrektora w Zoo Poznań, należy mieć na swoim koncie wykształcenie wyższe, a także minimum pięcioletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Do tego dochodzi jeszcze wymóg posiadania co najmniej trzyletniego stażu pracy w obszarach takich jak ochrona zwierząt, ich hodowla czy zarządzanie populacjami zwierzęcymi.

Wszystkie osoby zainteresowane ubieganiem się o to stanowisko, muszą również przedstawić swoją autorską koncepcję dotyczącą działalności oraz planów rozwojowych dla ogrodu. Dokumenty aplikacyjne można składać najpóźniej do 23 maja 2024 roku.