Polregio redukuje liczbę pociągów, Koleje Wielkopolskie uruchamiają dodatkowe połączenia

Jak przekazała Justyna Grzesik, rzecznik prasowy wielkopolskiego operatora kolejowego Polregio, planowany jest spadek liczby pociągów tego przewoźnika w najnowszym rozkładzie jazdy. Jak zauważa rzecznik, Polregio kontynuować będzie świadczenie usług pasażerskich na wszystkich obecnie obsługiwanych trasach. Jednakże ilość dostępnych połączeń na trasach Poznań – Krzyż oraz Poznań – Ostrów zostanie zmniejszona decyzją organizatora transportu.

W związku z tym pasażerowie korzystający z wymienionych linii wyrażają swoje obawy dotyczące dostępności miejsc w mediach społecznościowych.

W odpowiedzi na te zmiany, Koleje Wielkopolskie planują wprowadzić 15 dodatkowych par pociągów na krótkich trasach podpoznańskich. Zmiana ta ma za zadanie pomóc w rozpraszaniu tłumów występujących w niektórych składach podczas godzin szczytu. Dodatkowo, po zakończeniu prac remontowych, linia Poznań – Zbąszynek wróci do pełnej oferty przewozowej. Nowe połączenia będą dostępne na trasach z Leszna do Kalisza, Gniezna, Wolsztyna, Zbąszynka i Włoszakowic.

Wraz z wprowadzeniem zmian w rozkładzie jazdy, ceny biletów na połączenia regionalne wzrosną o około 3%.