Polscy judocy triumfują na Pucharze Europy Juniorów w Poznaniu

Po zakończeniu weekendowego Pucharu Europy Juniorów w judo, zorganizowanego w Poznaniu, polska drużyna cieszyła się z pięciu zdobytych medali. Karolina Siennicka, jako przedstawicielka biało-czerwonych, zaskoczyła wszystkich i zdobyła złoty medal podczas niedzielnej rywalizacji.

Ze względu na znaczący prestiż tego turnieju, seniorzy reprezentujący Polskę również udali się do Poznania. Ich celem było śledzenie młodych talentów, które niedługo mogą stać się częścią narodowej drużyny seniorów. Marek Kręcielewski, trener seniorów w judo, wyjaśnił, że przechodzenie z poziomu juniora do seniora jest ogromnym wyzwaniem z uwagi na zwiększoną intensywność treningów oraz liczbę zawodów. Zauważył również, że wielu uczestników turnieju w Poznaniu prawdopodobnie niedługo dołączy do narodowej drużyny.

Podczas sobotnich zmagań polscy judocy zdobyli dwa medale. Jakub Kurowski i Zuzanna Banaszewska wrócili do domu z brązowymi medalami. Zawody były wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Poznań oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Jacek Kowalski, trener żeńskiej reprezentacji seniorów, chwalił zawodniczki, zwracając szczególną uwagę na Zuzannę Banaszewską oraz Julię Marczak, mimo że ta ostatnia nie zdobyła medalu.

Podczas drugiego dnia zawodów polska drużyna zaprezentowała się jeszcze lepiej. Karolina Siennicka była pierwszą Polką, która zakwalifikowała się do finału w kategorii do 57 kg. Po zaciętym pojedynku z Dana Abridovą z Kazachstanu, Siennicka zdobyła złoty medal. Wyraziła swoje zaskoczenie tym sukcesem, zwłaszcza że niedawno uczestniczyła w wielu innych zawodach i odczuwała zmęczenie. Teraz planuje udział w Pucharze Świata w Maladze.