Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak: "Aspirujemy do bycia wzorem dla miast europejskich"

Jacek Jaśkowiak, aktualny prezydent Poznania, który ubiega się o kolejną kadencję, zaznacza, że miasto, które reprezentuje, ma aspiracje nie tylko do rywalizacji z innymi metropoliami na rodzimym podwórku. Jak twierdzi, Poznań jest na tyle zaawansowany w swoim rozwoju, że jest gotów wytyczać nowe standardy dla miast na całym kontynencie europejskim. Wizją Jaśkowiaka dla Poznania jest stworzenie miejsca pełnego otwartości i różnorodności, ale zarazem efektywnie i sprawnie zarządzanego.

Prezydent podkreśla wagę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i ich zaufania do lokalnych władz. Przywołuje tu trudne czasy pandemii oraz kryzys uchodźczy jaki miał miejsce po agresji Rosji na Ukrainę. Jak zaznacza – właśnie w takich momentach wsparcie ze strony władz miejskich było kluczowe dla poznanianek i poznanian.

Jaśkowiak wyjaśnia także genezę swojego hasła wyborczego „Europejski Poznań”. Podkreśla, że to określenie odzwierciedla jego długotrwałe przekonanie, że Poznań powinien być miastem otwartym i różnorodnym, ale jednocześnie skrupulatnie zarządzanym i troszczącym się o kondycję finansów publicznych.

Hasło „Europejski Poznań”, jak twierdzi Jaśkowiak, jest nie tylko podsumowaniem dotychczasowego kierunku rozwoju miasta, ale również deklaracją jego dalszej drogi. Prezydent ma ambitne plany – chce, aby Poznań stał się jednym z najbardziej efektywnych miast w Europie pod wieloma względami.