Popularne usterki iPhone i Apple Watch

Elektronika towarzyszy nam dzisiaj niemal w każdym momencie życia. Niestety zdarzają się również takie sytuacje, gdy niewiele możemy poradzić na jej kaprysy i niesprawności. Czasami są one spowodowane wyeksploatowaniem, czasami powodem jest wada fabryczna, a czasami jeszcze inne okoliczności. Niezmiennie jednak trzeba wiedzieć, że jeśli sprzęt przestaje działać, to nie powinniśmy z tego powodu się załamywać. Takie sytuacje są normalne i im elektronika będzie bardziej zminiaturyzowana i skomplikowana, tym będą występować częściej.

Co psuje się w iPhone?

Nie da się ukryć, że iPhone to jeden z najbardziej popularnych telefonów na świecie. Właściwie był on pierwszym urządzeniem, które wprowadziło smartfony pod strzechy. Wcześniej nazwa smartfon nie była w Polsce rozpowszechniona, a „telefony inteligentne” jak ówcześnie je nazywano, były używane głównie przez ludzi biznesu. Od iPhone wszystko się zaczęło, jednak nie można powiedzieć że cała ta droga była gładka i bez żadnych wybojów. iPhone miał pewne wady, takie jak chociażby problemy z ekranem dotykowym, psujący się moduł audio czy szybko padająca bateria. Nie znaczyło to oczywiście,  że seria była w całości zła. Trzeba jedynie było wiedzieć, że w pewnych wypustach telefonów zdarzały się problemy. Były one oczywiście naprawiane za darmo przez serwis Apple i nie musieliśmy się nimi przejmować jako użytkownicy. Jedyną niedogodnością z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego było to, że musiał na dzień bądź dwa rozstać się ze swoim urządzeniem, w czasie gdy było ono naprawiane.

Czy Apple Watch sprawia problemy?

Za smartfonami szybko przyszły inne urządzenia, które również zostały określone mianem „smart”. Były to choćby zegarki na rękę, które tak naprawdę pełniły funkcje mikrokomputerów. Same w sobie jednak nie byłyby w stanie spełniać wszystkich funkcji, były po prostu za małe. Jednak w momencie gdy były połączone non stop ze smartfonem przez Bluetooth lub Wi-Fi, nagle okazało się że możemy za ich pomocą pisać wiadomości tekstowe, odbierać i wykonywać połączenia głosowe i wiele innych. Jednak zegarki typu smartwatch również nie były pozbawione wad. Każdy serwis Apple Watch dostaje każdego roku setki jeśli nie tysiące takich urządzeń do reperacji. Najczęstszymi problemami jest zalanie lub zawilgocenie, problemy z baterią, albo uszkodzenie modułu anteny komunikacji bezprzewodowej. Ta ostatnia usterka jest najpoważniejsza, ponieważ powoduje brak możliwości komunikacji zegarka z iPhone, bez którego znakomita większość funkcji nie może działać.