Jak rozpoznać dobrego barbera?

Dobry barber jest dla prawdziwego mężczyzny na wagę złota, ale jak go znaleźć skoro w miastach takich jak Poznań męscy fryzjerzy i sklepy typu barbershop powstają już na prawie każdym nowym osiedlu? Jasne, możesz spróbować googlować najlepszego barbera, ale tak naprawdę nie ma takiej potrzeby. Kiedy będziesz zwracał uwagę na pewne rzeczy, łatwiej będzie Ci znaleźć tego naprawdę dobrego. Na co musisz zwrócić uwagę?

ZADAWANIE WŁAŚCIWYCH PYTAŃ

Świetny barber nie będzie robił założeń dotyczących tego, czego szukasz w strzyżeniu. Zamiast tego zada Ci pytania i poprosi o Twoją opinię. Dobry barber pomimo swojej znajomości fachu powinien zadać Ci wszelkie pytania potrzebne do wyjaśnienia szczegółów dotyczących pożądanej długości i stylu fryzury, a także w trakcie strzyżenia dać Ci szansę sprawdzenia kształtu i długości linii włosów podczas cięcia, aby upewnić się, że jest to dokładnie to, czego szukasz. Każdy dobry barber będzie chciał się upewnić, że jesteś zadowolony ze strzyżenia i powinien wiedzieć, jak zadać właściwe pytania, aby się tego dowiedzieć.

CIERPLIWOŚĆ

Cierpliwość w pracy z fryzurą, aż efekt będzie zadowalający, jest cechą, która odróżnia zwykłych od dobrych barberów. Niektóre cięcia czy strzyżenia trwają dłużej niż inne, a jeśli Twój barber spędza na każdej fryzurze tylko 15 minut, prawdopodobnie mu nie specjalnie zależy. Świetne strzyżenie i stylizacja niezależnie od tego, czy chodzi o brodę, wąsy czy włosy wymaga czasu i dbałości o szczegóły, więc nie zadowalaj się fryzjerem, który się spieszy tylko po to, by przyjąć następnego klienta. Dobry barber powinien być także w stanie udzielić Ci informacji zwrotnych na temat tego, jak dane strzyżenie będzie współgrało z twoją twarzą, a nawet może zasugerować które cięcia mogą być dla Ciebie odpowiednie.

TALENT I WPRAWA

Nie da się tego obejść: świetny barber to utalentowany barber, ale też taki który ciągle się doszkala i stale rozwija, a nic nie czyni mistrza tak jak praktyka. Poszukaj dobrze salonu, w którym pracują wyszkoleni barberzy, którzy są zaznajomieni z różnorodnymi technikami. Powinni oni mieć także doskonałe wyczucie szczegółów i być w stanie pracować z klientami o różnych typach i stylach włosów. Talent i pewność siebie to podstawowe umiejętności każdego fryzjera, ale wielcy barberzy są również elastyczni i zawsze chętni do nauki. Fryzury i trendy się zmieniają, a świetny barber pozostanie dobry tylko wtedy, gdy będzie w stanie nadążyć za tymi zmianami i będzie znał się na nowych trendach. Wszechstronność jest ważną częścią talentu każdego barbera, a ten najlepszy będzie biegły w wykonywaniu wielu różnych rodzajów fryzur, ponieważ posiada odpowiednie szkolenia i doświadczenie.

CZYSTY SALON I BARBERSHOP

Jedną wspólną cechą którą najlepszych barberów jest to, że są oni dumni ze swoich salonów. Chociaż podczas samego strzyżenia może się zrobić trochę bałaganu, świetny barber będzie zamiatał i sprzątał zaraz po każdym kliencie. Nie powinno być stert włosów pod krzesłem lub narzędzi leżących bez ładu na blacie. Barber, który utrzymuje swój salon w czystości, okazuje szacunek swoim klientom i swojej firmie. Gdy narzędzia są odpowiednio przechowywane, zorganizowane i pielęgnowane, oznacza to, że fryzjer może je znaleźć w kilka sekund. Poszukaj salonu, który jest schludny, czysty i zaopatrzony w zadbany sprzęt a jeżeli prowadzi jeszcze dodatkowo sklep z kosmetykami do pielęgnacji włosów i brody tak jak np. barber poznań to może to być dla Ciebie strzał w 10.