Czy podróżowanie kamperem jesienią to dobry pomysł?

Caravaning jest modny i to fakt niezaprzeczalny, ale z drugiej strony raczej kojarzy się z latem. Na szczęście to powoli się zmienia i podróżowanie kamperem staje się już rozrywką całoroczną. Dziś przedstawimy Wam, dlaczego podróżowanie kamperem jesienią jest dobrym pomysłem. W końcu pogoda nie powinna nam przeszkadzać w fajnym spędzaniu czasu.

Kamperem przez świat

Caravaning może być stylem życia. Jeżeli lubicie przygody, stawiacie na dobrą zabawę, a przy tym chcecie poznawać świat, to caravaning jest wręcz dla Was idealny. W końcu jesienią nie trzeba tylko i wyłącznie spędzać czasu pod kocem, oglądając tv. Jednocześnie warto już teraz rozwiać wątpliwości, że podróżowanie kamperem nie sprawdzi się jesienią. Otóż nic bardziej mylnego. Podróżowanie kamperem jest możliwe tak naprawdę niezależnie od pory roku. Rzecz jasna trzeba sprawdzić stan techniczny maszyny, ale przecież latem tak samo jest to obowiązkowe. Oczywiście trzeba też zadbać o wybór ogrzewania, w końcu jesienią pogoda nie zawsze rozpieszcza. Ale gwarantujemy, że podróżowanie kamperem jesienią jest naprawdę dużą przyjemnością.

Czas wybrać ogrzewanie

Wybór ogrzewania ma znaczenie i trzeba przyznać, że macie sporo możliwości. Możecie wybrać ogrzewanie postojowe.

W tym przypadku wykorzystuje się nagrzewnice „postojowe”, które wymagają instalacji agregatu na paliwo. Ten sposób ogrzewania można uznać za naprawdę skuteczny i wygodny. Trzeba jednak mieć pełny bak paliwa lub blisko stację benzynową. Ale z drugiej strony w obecnych czasach stacja jest niemal na każdy rogu. Zasada działania tego ogrzewania jest naprawdę bardzo prosta. W tym przypadku agregat pobiera paliwo bezpośrednio ze zbiornika. Oczywiście można wybrać też ogrzewanie gazowe. Oznacza to, że musicie zakupić butlę i piec gazowy, który odprowadza spaliny na zewnątrz, a więc poza samochód kempingowy. Można też wybrać ogrzewanie elektryczne w formie farelki. To rozwiązanie zasadniczo jest funkcjonalne, ale jednak ma wadę w postaci stosunkowo wysokich kosztów eksploatacji. Jeszcze innym rozwiązaniem jest elektryczne ogrzewanie na podczerwień. Tutaj trzeba wiedzieć, że zarówno grzejniki, jak i folie na podczerwień są nie tylko wyjątkowo wydajne i energooszczędne. Koszty utrzymania takiego ogrzewania są niewielkie. Jednocześnie kolejną zaletą jest fakt, że nie potrzebujecie również dodatkowej instalacji odprowadzania spalin czy regularnych przeglądów, co także generuje koszy. Takie ogrzewanie jest bardzo bezpieczne i co ważne, możecie go używać wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu kempingowego. Nie bez znaczenia jest także fakt, że grzejniki wykorzystujące podczerwień są niewielkich rozmiarów. A więc sprawdzą się nawet w mniejszym kamperze.

Udogodnienia, które są praktyczne

Warto też postawić na udogodnienia w postaci choćby przedsionka kempingowego. Tym bardziej, że możecie go wykorzystać o każdej porze roku. Przedsionki do przyczep kempingowych są praktyczne, ale też dzięki nim zyskujecie więcej miejsca i dodatkową przestrzeń. Możecie przygotować tam miejsce zabaw dzieci. Taki przedsionek do przyczepy będzie je też chronił przez wiatrem, czy deszczem. Jednocześnie, gdy będziecie mieć ochotę spędzić czas we dwoje, to przedsionek do przyczepy kempingowej będzie jak znalazł. Latem możecie sobie urządzić tam nawet sypialnię. Rzecz jasna wybierzcie model wysokiej jakości. I tutaj nie kierujcie się ceną, lecz funkcjonalnością. Dobrze sprawdza się też dodatkowe zadaszenie, ale taka opcja jest lepsza latem.

Czy warto jeździć kamperem jesienią?

Odpowiedź może być tylko jedna i brzmi „tak”. W końcu możecie cieszyć się wygodą i komfortem podróżowania. Stawiając na praktyczne wyposażenie i odpowiednie meble i sprzęty, możecie przygotowywać w kamperze posiłki. A po długich i męczących spacerach zapewne chętnie odpoczniecie w kamperze, przygotowując wcześniej gorącą czekoladę dla całej rodziny. Czy są jakieś wady takiego rozwiązania? Zasadniczo nie, bo podróżowanie kamperem jest przyjemne i to nawet, gdy podróżujecie całą rodziną. Zatem przygotujecie plan wycieczki, zaplanujcie wolne w pracy, zróbcie zakupy, a potem cieszcie się już frajdą, jaką daje caravaning.