Poranny pożar w Ludwikowie kończy się hospitalizacją 75-letniego mieszkańca

Wczesnym rankiem doszło do zdarzenia, które wzburzyło spokój niewielkiej miejscowości Ludwików w powiecie ostrowskim. Niespodziewany wybuch pożaru w jednym z mieszkań wielorodzinnego budynku naraził na niebezpieczeństwo jego mieszkańców, a jedna osoba, 75-letni mężczyzna, doznała ran.

Ten senior, będący lokatorem płonącego mieszkania, doznał poparzeń twarzy oraz rąk i został natychmiast przetransportowany do pobliskiego szpitala w Ostrowie. Jego stan jest stabilny, lecz wymaga obserwacji.

Całe zdarzenie miało miejsce około godziny 7:00 rano. Przeprowadzone wstępne dochodzenie śledcze sugeruje, że przyczyną pożaru była wyciekająca butla gazowa, której eksplozja spowodowała wydmuchanie szyb z okien. Na szczęście konstrukcja budynku pozostała nienaruszona przez pożar. Niemniej jednak, stopień zniszczenia mieszkania jest tak duży, że lokal nie nadaje się już do dalszego zamieszkania.

W międzyczasie na miejscu zgromadził się sztab kryzysowy, by zarządzać sytuacją oraz koordynować działania ratownicze. Policja prowadzi dalsze śledztwo w celu pełnego wyjaśnienia okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.