Poszukiwany oszust podszywający się pod policjanta, który okradł poznaniankę na olbrzymią kwotę

Kobieta z Poznania stała się ofiarą przestępcy, który podając się za funkcjonariusza policji, wyłudził od niej kwotę rzędu kilkuset tysięcy złotych. Wizerunek sprawcy, utrwalony w formie portretu pamięciowego, został właśnie udostępniony przez poznańską policję.

Całe zdarzenie miało miejsce 20 października br. Kobieta otrzymała telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako stróż prawa. Twierdził, że jej córka jest odpowiedzialna za poważny wypadek samochodowy i obecnie znajduje się w areszcie. Aby uwolnić ją z rąk policji, konieczne było wpłacenie kaucji. Ofiara przestępstwa zebrała gotówkę oraz cenne monety i przekazała je osobie, która przyszła po nie. W ten sposób kobieta straciła majątek liczący się w setkach tysięcy złotych.

Niedługo po incydencie, specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu stworzyli portret pamięciowy mężczyzny, który jest podejrzany o przyjęcie pieniędzy od pokrzywdzonej. Został on opublikowany na oficjalnej stronie internetowej poznańskiej policji. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które mogą rozpoznać na portrecie sprawcę, o skontaktowanie się z nimi. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto.