Poznań dołącza do grona miast z bezpośrednimi lotami do chorwackiego Dubrownika

Wśród kilkunastu europejskich miast, które będą mogły pochwalić się bezpośrednim połączeniem lotniczym z Dubrownikiem w Chorwacji, znalazł się Poznań. To popularne linie lotnicze Ryanair zdecydowały o uruchomieniu tej trasy.

Dubrownik, położony nad brzegiem Morza Adriatyckiego, jest uważany za jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów chorwackich kurortów. Planowane loty z Poznania mają odbywać się raz w tygodniu, a konkretnie w każdy poniedziałek. Czas podróży szacowany jest na dwie godziny, a inauguracja pierwszego rejsu zaplanowana jest na 8 kwietnia. Warto dodać, że również pasażerowie korzystający z lotnisk w Krakowie i Wrocławiu uzyskają możliwość bezpośredniego lotu do Dubrownika.

Linia lotnicza Ryanair planuje też zwiększenie liczby rejsów z Poznania do innego chorwackiego miasta – Zadaru. Od kwietnia pasażerowie będą mogli skorzystać z codziennych lotów na tej trasie z poznańskiej Ławicy. Ten kierunek cieszył się dużą popularnością wśród pasażerów wylatujących z Poznania już w poprzednim sezonie. Można przewidywać, że po zwiększeniu liczby dostępnych lotów, liczba polskich turystów odwiedzających Chorwację może jeszcze wzrosnąć.