Poznań: Lepsze oświetlenie na trzech przejściach dla pieszych

W Poznaniu, na trzech skrzyżowaniach, znacznie poprawiono widoczność dla kierowców po zmierzchu. Dokonano doświetlenia przejść dla pieszych na ulicach Marcelińskiej i Sierakowskiej, Wojska Polskiego w pobliżu przystanku Golęcin oraz Rakoniewickiej i Stęszewskiej. Zadaniem nowych instalacji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poruszających się po zmroku.

Podczas wakacyjnego okresu, zespoły drogowe pojawiły się na wspomnianych skrzyżowaniach instalując nowe oświetlenie. Szczególna uwaga została poświęcona obszarowi wokół ulicy Rakoniewickiej, gdzie przy skrzyżowaniu z ulicą Stęszewską zamontowano dodatkowe źródło światła pod wjazdem na wiadukt Kosynierów Górczyński.

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu zapewnia, że jednym z głównych celów ich działania jest zwiększenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Każdego roku doświetlane są co najmniej kilkanaście różnorodnie usytuowanych przejść dla pieszych. Wykorzystane do tego celu oprawy są montowane na nisko ustawionych słupach, dzięki czemu strumień światła pada pod odpowiednim kątem bezpośrednio na przejście dla pieszych. Powoduje to, że piesi przechodzący przez tę część drogi są lepiej widoczni dla nadjeżdżających kierowców po zmierzchu, co zdecydowanie wpływa na zwiększenie ich bezpieczeństwa.