Poznań ma nowego prezesa MPK

Dotychczasowy prezes Wojciecha Tulibackiego ustąpił miejsca Krzysztof Dostatniemu. Wydarzenie miało miejsce 24 lipca. Odchodzący prezes uroczyście pożegnał swoich byłych już współpracowników i wręczył prezydentowi „Złotą Wajchę”. Zmianie uległa też reszta zarządu.
 

Nowy prezes MPK już na stanowisku

 
Wybór nowego zarządu nastąpił już w kwietniu, jednak dopiero teraz uchwała weszła w życie. Nowy prezes rozpoczął swoje urzędowanie 24 lipca. Poza nim w zarządzie zasiądą Jerzy Zalwowski, jako wiceprezes Zarządu ds. ekonomiczno-finansowych oraz Marek Grzybowski, jako wiceprezes Zarządu ds. technicznych.
 
Dotychczasowy prezes Tulibacki był związany z MPK od 44 lat, a 23 lata pełnił funkcję prezesa. Na stanowisku odnajdywał się doskonale. Za jego „rządów” firma była w rozkwicie. Były prezes na zakończenie wręczył prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi symboliczną „Złotą Wajchę”, która była już dawno przyznaną nagrodą za zasługi. Nie mogła być ona wręczona wcześniej z uwagi na obostrzenia.
 
Prezydent nie krył wzruszenia. Pogratulował również MPK bardzo solidnego funkcjonowania i życzył dalszych sukcesów.
 

Kim jest Krzysztof Dostatni?

 
Krzysztof Dostatni to wieloletni pracownik MPK. Swoją pracę wykonywał z wielkiej pasji, zawsze był zaangażowany. Nie jest to osoba przypadkowa. Swoją przygodę z MPK rozpoczął w 2001 roku na jednym z niższych stanowisk. Przez lata udowodnił swoją wartość i wiedzę. Jego doświadczenie jest ogromne, a nawet wykraczające poza wiedzę teoretyczną. Prezes posiada również uprawnienia do kierowania tramwajem. Zna więc pracę w MPK od podszewki. Mamy nadzieję, że za jego kadencji firma rozkwitnie jeszcze bardziej i poznaniacy będą zadowoleni z tego wyboru.