Najlepsze bary mleczne Poznania

Każdy lubi od czasu do czasu posmakować prawdziwej polskiej kuchni. Nie zawsze jednak mamy warunki, aby ugotować przepyszne rarytasy. W Poznaniu to nie problem. Sprawdź najlepsze bary mleczne, oferujące przepyszne dania kuchni polskiej.
 

Schaboszczak u Dziadka

 
Ten mieszczący się przy ulicy Szkolnej bar to prawdziwy poznański hit. W godzinach popołudniowych nie sposób dostać się do środka. Ustawiają się przed nim kolejki, a spora część dań odjeżdża do zamawiających na wynos.
Specjalnością jest oczywiście sławny na cały Poznań schaboszczak, jednak nie zabraknie tutaj pierogów, klusek czy przepysznego kompotu.
 

Jeżycki Bar Mleczny

 
Położony na Dąbrowskiego bar mleczny specjalizuje się w pieczonych udkach. Idealnie z nimi komponują się tłuczone ziemniaki doprawione ziołami. To tutaj stołują się studenci oraz pracownicy okolicznych firm. Dania są tanie, ale pyszne i zawsze świeże.
W środku możemy podziwiać klasyczny wystrój oraz zaopatrzyć się w słodką przekąskę „na później”.
 

Rzepicha

 
Mieszkańcy osiedla Piastowskiego nie chodzą głodki. Dba o to bar mleczny Rzepicha. Serwuje się tutaj specjalności kuchni polskiej w naprawdę umiarkowanych cenach. Zjemy ziemniaki tłuczone, rosół, pierogi czy barszcz z uszkami.
Specjalnością i unikatem w barze jest czerninie z makaronem. Tradycyjne danie podawane jest przez cały dzień. Miłośnikom lokalnych smaków na pewno przypadnie do gustu.
 
 

Bar Caritas

 
Przy placu Wolności możemy spróbować przysmaków z baru Caritas. Niech nas nie zmyli jego nazwa. Serwuje bardzo dobre dania kuchni polskiej w najniższych możliwych cenach. Zjemy tu pyszne pierogi oraz naleśniki z bardzo dobrą konfiturą.
To propozycja szczególnie korzystna dla studentów. Za 15 złotych możemy się tutaj naprawdę nieźle najeść.
 

Bar Santo

 
Ten bar mleczny zlokalizowany jest w okolicach Piątkowa i często odwiedzany jest przez zamieszkujących okoliczne akademiki studentów. Zjemy tu wszelkie dania kuchni polskiej, a także zakupimy firmowe słodkości.
Specjalnością są pierogi, jednak na uwagę zasługuje tu znacznie więcej dań. Bar jest idealną opcją dla głodnych studentów oraz dla tych, którzy nie potrafią gotować.