Poznań wyróżniony za dynamiczny rozwój w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu

Specjaliści z międzynarodowego środowiska nowoczesnych usług biznesowych uhonorowali Poznań. Miasto uzyskało prestiżowy tytuł „najdynamiczniej rozwijającego się miasta w Polsce”. Nagroda została wręczona na przestrzeni konferencji CEE Business Services Summit&Awards 2024.

– Naszą ambicją jest uczynienie Poznania jednym z czołowych w Europie ośrodków dla przedsiębiorstw z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Taki kierunek rozwoju może przyczynić się do ekonomicznego rozkwitu naszego miasta oraz tworzenia kolejnych atrakcyjnych ofert pracy dla jego mieszkańców. Ta nagroda to dowód na to, że skutecznie realizujemy nasze cele – mówi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Jury konkursu skrupulatnie analizowało wzrost inwestycji w obszarze nowoczesnych usług dla biznesu oraz projektów i inicjatyw wspomagających rozwój firm dedykowanych do outsourcingu oraz centrów usług wspólnych. W skład jury wchodzili eksperci i doradcy takich jak Andrew Hallam z Aspire, Romek Lubaczewski z PwC i Eliaz van Herwaarden z Colliers International.

W ciągu dwóch lat 2022-2023 Poznań przyciągnął ponad 20 firm z branży nowoczesnych usług dla biznesu. Współpracował przy tym z takimi instytucjami doradztwa lokalizacyjnego jak PAIH, CBRE, Colliers, EY i ABSL.

Obecnie w Poznaniu działa około 150 przedsiębiorstw z tego sektora, dających zatrudnienie niemal 30 tysiącom osób.