Poznański kierowca dostawczaka zatrzymany przez policję za jazdę na czerwonym i pod wpływem alkoholu

W Poznaniu doszło do zdarzenia, w którym kierujący dostawczym pojazdem mężczyzna omijał radiowóz i naruszył przepisy ruchu drogowego, próbując przejechać skrzyżowanie na sygnał czerwony. Policjanci, którzy zauważyli ten incydent, postanowili go zatrzymać do kontroli. W trakcie jej przeprowadzania odnotowali podejrzenie, że 36-letni kierowca mógł być pod wpływem alkoholu, co potwierdziło wykonane badanie alkomatem – wynik testu wykazał, że w jego organizmie znajduje się niemal promil alkoholu.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce 25 listopada na poznańskiej ulicy Krzywoustego. Funkcjonariusze obserwowali, jak Volkswagen Crafter mijając ich radiowóz, niespodziewanie zdecydował się na przejazd przez skrzyżowanie chociaż sygnał świateł był czerwony. Kierujący tym pojazdem 36-latek został natychmiast wezwany przez policję do poddania się kontroli drogowej.

„Podczas kontroli, funkcjonariusze odczuwali intensywną woń alkoholu wydobywającą się od 36-letniego kierowcy. Badanie przeprowadzone alkomatem potwierdziło ich podejrzenia, wykazując obecność niemal promila alkoholu w jego organizmie. W dodatku, kontrola ujawniła również, że stan techniczny pojazdu, którym poruszał się mężczyzna, pozostawiał wiele do życzenia. Jego nieodpowiedzialna podróż zakończyła się w tym momencie” – poinformowała policja w swoim oficjalnym komunikacie.