Poznańskie nieruchomości na sprzedaż

Kolejne nieruchomości w Poznaniu na sprzedaż! Jest to niewątpliwie gratka dla inwestorów, którzy poszukują niezabudowanych terenów pod działalność produkcyjną lub magazynową. Do sprzedaży będą m.in. atrakcyjne działki w rejonie ulic Obodrzyckiej i Garaszewo czy tuż przy Centrum Handlowym Posnania. Pierwsze przetargi odbędą się już na przełomie września i października.

Nieruchomości na sprzedaż

Jako pierwsze, we wrześniu odbędą się przetargi dotyczące sprzedaży nieruchomości w rejonie ulic Obodrzyckiej i Garaszewo. Pierwsza ma ponad 27 tys. m2 powierzchni, a jej cena wywoławcza to 10,5 mln złotych, z kolei działka w rejonie ul. Garaszewo ma powierzchnię o wielkości 22 tys. m2, a jej cena wywoławcza to 8,5 mln złotych. Przetargi ustne nieograniczone odbędą się 30 września w Urzędzie Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim 17, o godzinie 10:00. Chętni na udział w przetargu muszą wpłacić wadia najpóźniej 23 września.

Kolejne działki w tym rejonie bedą do zakupu chwilę później, bo już w październiku. Cena wywoławcza terenu przy ul. Garaszewo wynosi 9,1 mln złotych za powierzchnię blisko 24 tys. m2. Następna działka zlokalizowana u zbiegu ulic Obodrzyckiej i Garaszewo rozpoczyna się od licytacji na kwotę 7 mln złotych, za powierzchnię niemal 19 tys. metrów.

Jakie działki jeszcze trafią na sprzedaż?

Do sprzedaży trafi również powierzchnia zlokalizowana pomiędzy ulicami Jana Pawła II, Łacina i aleją Krzysztofa Komedy – jest to teren pod zabudowę usługową o powierzchni ponad 5 tys. m2. Cena wywoławcza tej działki to niemal 17,5 mln złotych, zapewniające zabudowę powierzchni do 57% terenu. Październikowe przetargi ustne nieograniczone odbędą się 4 października w Urzędzie Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim 17, o godzinie 10:00.

Działki znajdują się na terenie Poznańskiego Centrum Logistycznego Franowo-Żegrze. Plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru dopuszczają budynki o wysokości do 25 m (miejscami od 9 do 12 m wysokości) oraz powierzchnię zabudowy do 60% nieruchomości.

Działka przy Centrum handlowym Posnania

Jedną z najciekawszych działek na sprzedaż, którą ma do sprzedania miasto, jest nieruchomość zlokalizowana pomiędzy ulicami Jana Pawła II, Łacina i aleją Krzysztofa Komedy. Właśnie tam znajduje się teren inwestycyjny pod zabudowę usługową o powierzchni ponad 5 tys. m2, zlokalizowany przy jednym z głównych węzłów transportowych – przy rondzie Rataje. W bezpośredniej okolicy znajduje się jedno z największych Centrów Handlowych w Poznaniu – Posnania. Cena wywoławcza działki wynosi blisko 17,5 mln zł, a miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza na części powierzchni budynki o wysokości do 64 m, a na pozostałych obszarach – maksymalnie 25 m. Możliwa powierzchnia zabudowy wynosi do 57% terenu działki budowlanej.

Gratka dla fanów miejskiej willi

Kolejna działka to gratka dla inwestorów specjalizujących się w zabudowie wielorodzinnej o charakterze miejskich willi. Nieruchomość znajdująca się przy ul. Olsztyńskiej ma powierzchnię o wielkości ponad 28 tys. m2 i znajduje się niedaleko terenów rekreacyjnych nad jeziorami Rusałka, Kierskim, Strzeszyńskim. Cena wywoławcza terenu wynosi 34 mln zł. W tym przypadku miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budynki o wysokości do 15 m, maksymalną powierzchnię zabudowy do 30% działki i powierzchni zieleni na poziomie co najmniej 40%. Wart dodać, że na terenie działki jest zakaz obiektów usługowych lub wolnostojących garaży.

Informacje o aktualnych ofertach przetargowych można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.