Poznańskie punkty mikromobilności Hop&Go – jedna firma zgłosiła zainteresowanie

Pod koniec lipca miasto Poznań rozpisało przetarg na realizację projektu oznakowania punktów mikromobilności pod nazwą Hop&Go. Czas na składanie ofert upływał do 9 sierpnia. Z informacji, które uzyskało Radio Poznań, wynika, że do przetargu zgłosiła się jedna firma. Kwota, którą miasto przeznaczyło na ten cel, wynosi nieco poniżej 600 tysięcy złotych, a oferta firmy mieści się w tym budżecie. Jeżeli umowa zostanie podpisana, wykonawcy będzie dane maksimum 3 miesiące na zakończenie prac.

Projektowane punkty mikromobilności Hop&Go mają znaleźć swoje miejsce przede wszystkim tam, gdzie wcześniej znajdowały się stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego. W sumie będzie to 273 lokalizacje, rozmieszczone na terenie Strefy Płatnego Parkowania oraz w pobliżu głównych tras komunikacyjnych i strategicznych węzłów przesiadkowych. Będą one służyły jako miejsca do pozostawiania współdzielonych hulajnóg i rowerów.

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zdaje sobie sprawę z problemu nieodpowiedniego parkowania współdzielonych środków transportu, takich jak hulajnogi i rowery, które często stają się uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego podjęto decyzję o utworzeniu ponad 270 miejsc Hop&Go, które mają przyczynić się do rozwiązania tego problemu.