Atletyczna uczta dla miłośników biegów: Debiut Anity Włodarczyk na mityngu 1MILI w Poznaniu

Wszyscy miłośnicy biegania i fanatycy sportów lekkoatletycznych będą mieli okazję do przeżycia niezapomnianych emocji. Na mityngu 1MILI, który odbędzie się w Poznaniu 17 września, swoje umiejętności pokaże jedna z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek w tej dyscyplinie – Anita Włodarczyk. Jest ona trzykrotną złotą medalistką olimpijską i wielokrotną rekordzistką na arenie krajowej, europejskiej i światowej w rzucie młotem. Mityng 1MILA Poznań to wydarzenie, które daje szansę amatorskim biegaczom postawić pierwsze kroki na profesjonalnej bieżni, a nawet rywalizować z Mistrzynią. Nie zwlekajcie, zapisy przyjmowane są tylko do 10 września!

Niedziela 17 września przyniesie prawdziwe święto biegania na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu. Organizowany przez Fundację Zdrowy Ruch mityng „1MILA – mityng lekki i atletyczny” to okazja do zmierzenia się w pięciu różnych konkurencjach. Oprócz głównego biegu na milę (1609m), który jest traktowany jako Amatorskie Mistrzostwa Poznania, przewidziano także rywalizację drużynową w Sztafetach 4x400m oraz Sztafetach Rodzinnych. Można również spróbować swoich sił w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5km po malowniczych alejach wokół Jeziora Rusałka. Dla najmłodszych uczestników przewidziano specjalne Biegi Dzieci (100m, 400m, 800m).

Debiut Anity Włodarczyk stanowi główną atrakcję tego wydarzenia. Pomysł na jej start narodził się podczas jej wystąpienia w studiu Kanału Sportowego. Jak podkreśla Tomasz Smokowski, jeden z organizatorów mityngu 1MILI, dla naszej Mistrzyni będzie to najdłuższy dystans, na którym kiedykolwiek stanęła. Organizatorzy specjalnie dla debiutantów przygotowują dodatkową serię „moja pierwsza 1 Mila”, która ma zachęcać do wsparcia się nawzajem i udziału w rywalizacji bez presji wynikowej. Zgodnie ze słowami Smokowskiego, uczestnictwo w biegach na stadionie dostarcza niepowtarzalnych emocji, które można doświadczyć własnoręcznie. Oprócz Anity Włodarczyk swoją obecność zapowiedział również były reprezentant Polski w piłce nożnej i idol Lecha Poznań – Łukasz Trałka. Chętni do dołączenia do tej serii mogą zgłosić swój udział poprzez rejestrację. Zapisy na mityng trwają do 10 września lub do momentu wyczerpania limitu miejsc.