Pracownicy ewakuowani podczas pożaru w fabryce papieru

W piątek, późnym wieczorem, doszło do wybuchu ognia w budynku przemysłowym związanym z produkcją papieru ozdobnego. Budynek ten, stanowiący jednocześnie magazyn i warsztat, znajduje się na ulicy Wołkowyskiej w Poznaniu, w regionie Wielkopolskim. Pożar wybuchł dokładnie o godzinie 21:15.

Plomienie szybko rozprzestrzeniły się na powierzchnię około 500 metrów kwadratowych hali. Wszystkich 50 pracowników było zmuszonych do natychmiastowej ewakuacji, ale na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Na miejscu pojawiło się 14 jednostek straży pożarnej, które rozpoczęły akcję gaśniczą.

Starszy brygadzista Jacek Michalak, Komendant Miejski PSP w Poznaniu, po dotarciu na miejsce potwierdził, że to część hali pełniąca funkcje magazynowe i warsztatowe była w płomieniach. Udało się skutecznie zwalczać ogień przez małe otwory, co uniemożliwiło dostawanie się tlenu do środka i napędzało płomienie. W pewnym momencie pojawiły się obawy, że dach budynku może ulec zawaleniu, co skłoniło strażaków do opuszczenia wnętrza hali.

Jednakże, dzięki profesjonalnej interwencji straży pożarnej, udało się zapobiec zniszczeniu części hali, w której znajdowały się maszyny. To oznacza, że nie wszystkie sprzęty używane do produkcji papieru zostały zniszczone przez ogień.