Pracownik firmy Remondis w Poznaniu, który pomógł zatrzymać groźnego napastnika, spotkał się z prezydentem miasta

Grzegorz Konopczyński, pracujący dla miejskiej firmy utrzymania czystości w Poznaniu, odegrał kluczową rolę w zatrzymaniu 71-letniego mężczyzny, który brutalnie zaatakował nożem małego Maurycego, pięcioletniego chłopca. W podziękowaniu za jego dzielność i postawę obywatelską, Pan Grzegorz został zaproszony na spotkanie z prezydentem miasta Poznań, Jackiem Jaśkowiakiem.

Prezydent Jaśkowiak opublikował informacje o tym spotkaniu oraz fotografie na swoim profilu społecznościowym. Spotkanie to miało miejsce w środku tygodnia, kiedy to Grzegorz Konopczyński był honorowym gościem prezydenta.

„Złożyłem podziękowania w imieniu wszystkich mieszkańców Poznania zarówno jemu, jak i jego kolegom z brygady utrzymania czystości za ich odwagę i nieocenione działania obywatelskie – jest to wyjątkowo ważne, aby nie pozostawać obojętnym na widok krzywdy innych” – podkreślił Prezydent Jaśkowiak.

Tragiczny incydent miał miejsce 18 października, na terenie dzielnicy Łazarz w Poznaniu. Zbysław C., 71-letni mężczyzna, zaatakował nożem pięcioletniego Maurycego, który wraz z grupą innych przedszkolaków miał właśnie udać się na wycieczkę do poczty. Pomimo natychmiastowo podjętej akcji ratunkowej i przewiezienia chłopca do szpitala, nie udało się uratować jego życia.