Zwycięstwo Realu Sociedad nad Benficą i świętowanie kibiców na stadionie

Real Sociedad z triumfem 3:1 (3:0) przeciwko Benfice, w meczu czwartej rundy fazy grupowej Ligi Mistrzów, dostarczył swoim fanom powodów do radosnych obchodów. Atmosfera na stadionie była elektryzująca od pierwszych chwil spotkania, a kibice gospodarzy uraczyli widzów sceną dobrze znaną polskiej publiczności.

Grupa D, która początkowo wydawała się być jednym z najbardziej zbalansowanych zestawień, po czterech seriach gier okazała się być dominowaną przez dwa zespoły – Real Sociedad i Inter Mediolan. Oba kluby zgromadziły po 10 punktów na swoich kontach, zostawiając w tyle Red Bull Salzburg i Benficę z dorobkiem odpowiednio 3 i 0 punktów.

Środowy mecz między drużyną z San Sebastian a Benficą skończył się niespodziewanie łatwym zwycięstwem gospodarzy. Przewaga 2:0 już w 11. minucie meczu predestynowała ich do końcowego triumfu 3:1. Kibice nie kryli swojego zadowolenia.

Podczas świętowania, kibice uruchomili popularny w Polsce „The Poznan” – rytuał zapoczątkowany przez fanów Lecha Poznań. Wszyscy zebrani na stadionie odwrócili się tyłem do boiska, złapali się nawzajem za ramiona i skakali w rytm skandowanych okrzyków.