Pracujesz? Dom Seniora to doskonałe rozwiązanie dla Twojego podopiecznego!

Połączenie pracy zawodowej z opieką nadzorem to bardzo trudne zadanie. Z drugiej strony, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na to, aby zrezygnować na pracy na rzecz całodniowej opieki nad osobą starszą. Rozwiązaniem jest Dom Seniora, który zapewnia odpowiednią opiekę, a także rozrywki dla osób starszych, tak aby ich opiekunowie mogli pracować.

Dlaczego nie warto rezygnować z pracy zawodowej?

Jeszcze jakiś czas temu opieka nad osobą starszą czy schorowaną kojarzona była jednoznacznie z porzuceniem pracy zawodowej. Najczęściej jeden z członków rodziny seniora musiał zrezygnować z kariery, aby móc poświęcić się całodziennej opiece nad osobą starszą. Tymczasem okazuje się, że jeśli tylko istnieje możliwość zapewnienia jej należytej opieki, nie warto rezygnować z pracy zawodowej. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kwestie ekonomiczne – porzucenie pracy wiąże się z mniejszą ilością środków pieniężnych w domowym budżecie. Ponadto, bardzo ciężko jest wrócić na rynek pracy nawet po kilku miesiącach pozostawania na bezrobociu, nie mówiąc już o kilku latach. Należy pamiętać, że praca zawodowa to również swego rodzaju sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Umożliwia ona kontakt z innymi ludźmi, pozwala się rozwijać i odpocząć od problemów domowych czy rodzinnych.

Jak połączyć pracę z opieką nad osobą starszą?

Opiekunowie osób starszych bardzo często zadają sobie pytanie, jak połączyć kwestię opieki nad seniorem z pracą zawodową? Rzeczywiście, temat ten nie jest prosty, zwłaszcza jeśli inni członkowie rodziny nie są chętni do pomocy bądź nie mają możliwości, aby pomóc. W takim przypadku warto skorzystać z oferty dziennego domu seniora, który zapewnia opiekę, a także rozrywkę osobom starszym, podczas gdy ich opiekunowie pracują. Ze względu na to, iż jest to dzienny dom opieki, senior przyprowadzany jest w godzinach porannych, natomiast odbierany w godzinach popołudniowych. Dom seniora Poznań to doskonała alternatywa dla całodobowych ośrodków dla seniorów, a jednocześnie dla rzucenia pracy zawodowej.

Jak działają dzienne domy opieki?

W dziennych domach opieki seniorzy mają możliwość przebywania wśród osób w podobnym przedziale wiekowym, co daje możliwość nawiązania nowych kontaktów. Wbrew pozorom jest to niezwykle korzystne rozwiązanie nie tylko dla samego opiekuna, ale również dla osoby starszej, która może pozostać aktywna społecznie mimo podeszłego wieku. Senior, którego opiekun pracuje, najczęściej musi spędzać całe dnie sam w domu, co po pierwsze może okazać się niebezpieczne, pod drugie negatywnie oddziałuje na psychikę osoby starszej. W dziennych domach opieki rozrywki dopasowane są do możliwości seniorów oraz ich wieku. Mają oni zapewnione posiłki, zgodnie ze standardami żywienia osób w podeszłym wieku. Co istotne, seniorzy mogą także odpoczywać w komfortowych warunkach.

Przez cały czas pozostają pod opieką doświadczonych pracowników domu seniora – osób z odpowiednim wykształceniem oraz przygotowaniem do pracy z osobami starszymi. Warto mieć na uwadze, że senior może przebywać w dziennych domach opieki w godzinach ich otwarcia – w tej kwestii nie ma żadnych obostrzeń czy uwarunkowań. Wiele zależy tutaj bowiem od godzin pracy opiekuna. Należy pamiętać, że w domu seniora osoby starsze się nie nudzą, a miło spędzają czas w bardzo przyjemnej atmosferze. Opiekunowie, w razie potrzeby, mogą podać odpowiednie leki bądź zapewnić osobie starszej należytą pomoc medyczną. Wszystko po to, aby poczuć się w domu seniora przyjemnie i przede wszystkim bezpiecznie.