Program Kawka Bis w Poznaniu: Ostatnie dni na składanie wniosków o wymianę starych pieców

Do końca bieżącego miesiąca, czyli lipca, mieszkańcy miasta Poznań mają możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie wymiany starego pieca na nowy, ekologiczny, w ramach realizowanego programu Kawka Bis. Z początkiem sierpnia nabór wniosków zostanie zamknięty. Do tej pory wpłynęło już blisko 660 podań o dofinansowanie, a środki przeznaczone na ten cel w bieżącym roku powoli się wyczerpują.

Program Kawka Bis został utworzony przez władze miejskie Poznania jako narzędzie wspierające rezygnację z ogrzewania domów węglem czy drewnem. Jego celem jest promowanie ekologicznych form ogrzewania poprzez zastąpienie starych, emitujących duże ilości zanieczyszczeń, pieców. Program oferuje mieszkańcom atrakcyjne warunki dofinansowania – nawet do 100% kosztów inwestycji. W zależności od wybranego źródła ciepła, kwota wsparcia może wynieść maksymalnie do 40 tysięcy złotych.

Warto jednak dodać, że od przyszłego roku posiadanie w domu starych, nie spełniających żadnych norm emisyjnych pieców centralnego ogrzewania będzie zagrożone karą grzywny. Maksymalna kara ustalona jest na poziomie do 5 tysięcy złotych. Zatem skorzystanie z programu Kawka Bis to nie tylko kwestia ekologii i komfortu, ale także oszczędności.