Program "Mieszkanie do remontu" z nową ofertą od Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu

Rozpoczyna się najnowsza edycja popularnego programu „Mieszkanie do remontu”. Informację przekazał Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL) w Poznaniu. Aktualna propozycja obejmuje 13 lokalizacji mieszkalnych, położonych w rozmaitych częściach miasta i o różnorodnej powierzchni.

Celem programu „Mieszkanie do remontu” jest wsparcie osób, które ze względu na swoją sytuację finansową nie są w stanie uzyskać kredytu mieszkaniowego czy wynająć lokalu na rynku prywatnym. Jest to interesująca propozycja zarówno dla rodzin, jak i pojedynczych osób, które nie spełniły wymaganych kryteriów, aby otrzymać miejskie mieszkanie socjalne czy komunalne. Program ten jest również dobrą alternatywą dla dotychczasowej oferty miejskich mieszkań komunalnych – stanowi on szansę dla mieszkańców Poznania na zdobycie nowego lokalu po przeprowadzeniu koniecznych prac remontowych, a następnie możliwość wynajęcia go na czas nieokreślony.

Zgodnie z zasadami programu, udostępniane przez ZKZL lokale muszą zostać wyremontowane w określonym czasie – nie dłużej niż sześć miesięcy. W przypadku adaptacji strychu termin ten wynosi rok. Osoby, które zdecydują się na udział w programie, są zwolnione z opłat czynszowych przez czas trwania remontu. Po zakończeniu wszystkich prac możliwe jest podpisanie umowy najmu na czas nieokreślony.