Promy Rostock — Gedser — opis kierunku

Przeprawy promowe z Niemiec do Danii i odwrotnie cieszą się coraz większą popularnością. Na trasie Rostock — Gedser działa renomowany armator Scandlines. To świetna propozycja szybkiej podróży do i z Danii w dobrej cenie. Gedser położone jest bowiem zaledwie 150 km od Kopenhagi. Warto dodać, że Scandlines zapewnia na tej trasie przestronne promy pasażersko-towarowe, które przewożą pojazdy ciężarowe, osobowe oraz osoby piesze.

Promy Rostock — Gedser. Ile trwa rejs?

Scandlines kursuje codziennie (aż do 10 razy dziennie) z Rostock oraz z Gedser. Odległość to tylko 52 km, co przekłada się na dwie godziny rejsu. Takie rozwiązanie to maksymalna oszczędność czasu i to w atrakcyjnej cenie. Konkretne informacje na temat harmonogramu rejsów Scandlines, znajdują się np. na stronie internetowej: PROMY24.COM. To tam dokonasz także rezerwacji miejsca na promie i dokonasz zakupu biletu.

Aby dojechać do portu w Rostocku, należy jechać autostradą A19 i opuścić ją na zjeździe Rostock Überseehafen. Terminal znajduje się pod adresem Zum Fährterminal 1, 18147. Terminal w Rostocku jest otwarty w godzinach:

  •  Poniedziałek – piątek (całodobowo)
  •  Sobota: 0:00 – 22:30
  •  Niedziela: 5:00 – 24:00

Terminal w Gedser znajduje się pod adresem Jernbanevejen 1, 4874. W tym wypadku należy jechać cały czas drogą numer E55 – terminal jest na jej samym końcu i działa w godzinach:

  •  Poniedziałek – piątek: 6:00 – 2:00
  •  Sobota: 6:00 – 22:30
  •  Niedziela: 6:00 – 4:00

Świetne warunki, dużo możliwości, atrakcyjna cena

Promy na trasie Rostock — Gedser obsługuje flota z napędem hybrydowym. Mowa o M/F Berlin oraz M/F Copenhagegn. Scandlines posiada również w opcji rezerwowej M/F Kronprins Frederik. Promy są dostosowane do pływania na płytkich wodach i stosunkowo ekologiczne — napęd hybrydowy jest bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne napędy. W przypadku M/F Berlin może rozwinąć prędkość do prawie 40 km/h, zabrać 1300 pasażerów, 96 ciężarówek lub 460 samochodów osobowych. 

Rezerwacji na rejs promem relacji Rostock — Gedser lub w drugą stronę, można dokonać przez internet, np. przez stronę PROMY24.COM. Istnieje tam także możliwość sprawdzenia wyceny przeprawy, aby zweryfikować czy dany rejs rzeczywiście jest z naszej perspektywy opłacalny. Warto dodać, że w przypadku promów Rostock — Gedser istnieje również możliwość zakupu biletu na przejazd mostem Øresund, ale wymaga to podczas składania drugiej rezerwacji wyboru trasy na Rostock — Malmö lub Helsingor — Helsingborg.

Podsumowanie

Rejs cargo z Rostock do Gedser to oszczędność czasu i pieniędzy, a także wygoda i komfort. Do realizacji rezerwacji wystarczy podać wagę ładunku (oraz jego rodzaj, jeśli przewozimy zwierzęta lub materiały niebezpieczne), numer rejestracyjny pojazdu, całkowitą długość pojazdu oraz liczbę kierowców. Istnieje też możliwość wyboru dnia oraz godziny przeprawy, a także (w razie potrzeby) opcja zakupu biletu otwartego (ważnego do wykorzystania przez cały dzień, który został wskazany w procesie składania zamówienia).

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://promy24.com/pl/kierunki/promy-rostock-gedser.html