Protest Rady Programowej Radia Poznań przeciwko nielegalnemu odwołaniu Prezesa Macieja Mazurka

Rada Programowa Radia Poznań wydała oświadczenie, w którym kwestionuje prawidłowość procesu odwoływania Macieja Mazurka, Prezesa Radia Poznań. Zgromadzenie to jest reakcją na decyzję ministra Bartłomieja Sienkiewicza, który postanowił rozwiązać spółkę i zastąpić zarząd likwidatorem.

Podczas gdy Maciej Mazurek w swoim piśmie podkreślił, że nie złożył rezygnacji ze stanowiska Prezesa, a raczej został niewłaściwie usunięty z tej roli, Rada Programowa Radia Poznań w swoim stanowisku wyraźnie poparła Mazurka, domagając się jednocześnie przywrócenia go na stanowisko prezesa.

Rada informuje, że w momencie ogłoszenia likwidacji Radia, dziennikarze zostali poinformowani za pośrednictwem poczty elektronicznej, że „ta decyzja w żadnym wypadku nie oznacza zamknięcia Państwa rozgłośni”. Skutkuje to wnioskiem, że mamy do czynienia z działaniem pozornym, które według Art. 83 § 1 jest nieważne. Dlatego Rada Programowa oczekuje jak najszybszego przywrócenia prawowitego prezesa Macieja Mazurka na stanowisko – jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Radia Poznań.