Przedszkole nr 2 w Poznaniu do zamknięcia. Winny zły stan budynku!

Do niedawna jeszcze w budynku przy ulicy Grobla 2 znajdowało się państwowe przedszkole nr 2 przepełnione dziećmi. Jednak kontrola sanepidu wykazała, że pomieszczenia wymagają gruntownego remontu, na który miasto nie chce dać pieniędzy. Trudno remontować budynek, który nie jest swoją własnością. Dzieci będą rozlokowane do innych placówek w mieście.

Budynek przy ulicy Grobli 2 należy do parafii kościoła sąsiadującego bezpośrednio z budynkiem. Miasto co miesiąc za wynajem płaciło ponad 6 000zł. Kontrola sanepidu, jaka została przeprowadzona na początku roku wykazała nie tylko katastrofalny stan nawierzchni, ale i konieczność przeprowadzenia remontu generalnego.

Sam budynek jest ogrzewany węglem, co niesie obecnie ogromne koszty związane z zapewnieniem dzieciom komfortowej przestrzeni do nauki i zabawy. Niezbędne są również wymiana okien oraz instalacji elektrycznej. Miasto nie może wykonać tych czynności, bo budynek w którym znajduje się przedszkole, nie należy do nich. Od 2024 roku, maluchy nie będą już przyjmowane na nowy semestr do placówki przedszkolnej przy ulicy Grobli 2.