W Poznaniu znowu oszukiwali metodą “na policjanta” Złodziei złapano!

W połowie lutego zatrzymano cztery osoby zajmujące się przestępczością zorganizowaną, którzy oszukiwali metodą “na policjanta”. Szajka działała w wielu miastach w Polsce. W ujęciu przestępców pomagali policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Kryminalnego KWP w Poznaniu.

W oficjalnym oświadczeniu komisarz Maciej Święcichowski powiedział, że praca nad tą sprawą wymagała sporo czasu oraz połączenia sił wielu wydziałów. Kiedy szajka zaatakowała po raz kolejny w Tarnowie, funkcjonariusze obu jednostek rejonowych połączyli siły i informacje, co zaprocentowało złapaniem dwóch osób. Był to 24-letni Polak i 44-letni obywatel Gruzji.

Kilka dni później doszło do zatrzymania kolejnych dwóch osób w Gdańsku, które działały w powiązaniu z tą grupą przestępczą. Cztery osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustwa. Zabezpieczono również telefony komórkowe, z których popełniano przestępstwa. Policja nadal szuka kolejnych osób, które pośredniczyły w tym procederze.