Przypadek Marka M.: Sąd w Poznaniu ponownie bada oskarżenia o nawoływanie do zabójstwa abp. Jędraszewskiego

Kwestia Marka M., który jest oskarżony, między innymi, o nawoływanie do morderstwa arcybiskupa Jędraszewskiego, po raz kolejny trafia na rozprawę w poznańskim sądzie. Nastąpiło to po tym, jak Sąd Najwyższy anulował wcześniejszą decyzję dotyczącą Marka M., zmuszając Sąd Okręgowy w Poznaniu do ponownego rozpatrzenia sprawy pod koniec listopada.

Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa we wtorek, sąd Okręgowy w Poznaniu planuje rozpatrzeć sprawę Marka M. jeszcze w trakcie tego miesiąca. Katarzyna Błaszczak, rzecznik prasowy poznańskiego sądu okręgowego, poinformowała PAP, że data rozprawy została ustalona na 30 listopada.

Zaistniałe zdarzenia, które stały się przyczyną procesu, miały miejsce w sierpniu 2019 roku. W czasie konkursu Mr Gay Poland w Poznaniu, Marek M., występujący jako drag queen o pseudonimie Mariolkaa Rebell, pojawił się ze dmuchaną lalką. Lalka była wyposażona w zdjęcie przytwierdzone do głowy, przedstawiające arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Według ustaleń prokuratury, Marek M., podczas odtwarzania piosenki z tekstem „…zabiłam go”, udawał podcięcie gardła duchownego za pomocą noża. Aby spotęgować efekt, miał użyć fałszywej krwi.