Remont na Jeżycach może przynieść kłopoty z komunikacją: mieszkańcy i radni nie są zadowoleni

W najbliższą sobotę, 18 maja, Poznańskie Jeżyce przechodzą do trybu intensywnych prac remontowych. Zmiany obejmują reorganizację ruchu w tym obszarze miasta, co wywołuje już teraz liczne kontrowersje. Prace remontowe skupią się na modernizacji rozjazdów tramwajowych, co nie cieszy się popularnością wśród mieszkańców oraz lokalnych radnych.

Pomimo planowanych działań remontowych, wpływ tej decyzji na codzienną komunikację miejską wywołuje u mieszkańców negatywne emocje. Internauci z Jeżyc wyrażają swoje obawy: „Czy to właśnie taki ma być najlepszy transport publiczny w mieście?”, „Zaledwie dzień po wyborach do rady osiedla mamy takie niespodzianki”, „Między Teatralką/Kapo a Żeromskiego, zamiast trzech linii tramwajowych kursujących co 10 minut, będziemy mieli tylko jedną linię autobusową co 15 minut i będą musieli przesiadać się na Rynku Jeżyckim. Co więcej, całkowicie brakuje komunikacji autobusowej na ulicy Świętego Wawrzyńca. Czy na pewno to jest dobra decyzja?” – zastanawiają się rozgoryczeni mieszkańcy.

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu zapowiedział, że prace remontowe na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Kraszewskiego rozpoczną się już w najbliższą sobotę i potrwają około trzy tygodnie. W związku z tym konieczne będzie wprowadzenie zmian w trasach tramwajów linii nr 2, 8 i 18 oraz autobusów linii nr 164 i 191. Dotknie to również linii nocnych nr 216, 226, 219 i 258 oraz linii turystycznych.