Remont płyty Starego Rynku i nowa organizacja ruchu

Obecnie koncentrują się prace remontowe na płycie Starego Rynku, które zablokowały powszechny dostęp do tego miejsca. Skomplikowana sytuacja na placu budowy wymusiła na władzach miasta wyznaczenie alternatywnych ścieżek dla przechodniów. Wiodą one pod ścianami okolicznych budynków, a ich stan jest daleki od idealnego – chodniki są jeszcze niekompletne, a powierzchnia jest nierówna. Jednak zdaje się, że to było jedyne możliwe rozwiązanie po interwencji inspekcji pracy.

Zmieniony układ komunikacyjny na Starym Rynku jest konsekwencją postępujących prac remontowych. Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewniają, że przez bok kamienic na Starym Rynku ukończono większość chodników. W tych miejscach już teraz można zauważyć stoliki przy restauracjach oraz pieszych korzystających z nowych dróg.

Przy tym tempie prac, jeszcze w bieżącym roku mieszkańcy Poznania będą mogli cieszyć się całkiem odnowioną nawierzchnią Starego Rynku. „Wykonawca już rozpoczyna przygotowania do układania kostki granitowej na płycie rynku” – informuje przedstawiciel Poznańskich Inwestycji Miejskich. Dodaje również, że nowa nawierzchnia będzie równa i wygodna dla jej użytkowników.