Remont poznańskich kamienic trwa. Odnowiono kolejną kamienicę.

Poznań bardzo sie zmienił przez ostatnie 10 lat jednak do ideału jeszcze mu daleko. Nie ustają tu jednak prace, które upiększają miasto i pokazują jego historyczne walory. Mamy juz odnowiony Rynek, zrekonstruowany Zamek Przemysła i wiele innych. Dzisiaj zakończono prace rekonstrukcyjne kolejnej kamienicy.
 

Niezwykłe efekty remontu

 
Efekty prac remontowych poznańskiej kamienicy przeszły najśmielsze oczekiwania. Kamienica na ulicy Jeżyckiej dostała drugie życie i możemy ją podziwiać w pełnej krasie. Przede wszystkim udało się wzmocnić cały budynek oraz przywrócić mu historyczny wygląd.
 
W pochodzącej z XIX wieku kamienicy wymieniono okna oraz zainstalowano nowe drzwi. W częściach ogólnodostępnych przeprowadzono gruntowny remont, a także zadbano o okolice przed budynkiem. Wyłożono ją nową kostką brukową i zasadzono piękną roślinność. Nie zapomniano też o parkingach i wyznaczono nawet miejsce dla niepełnosprawnych.
 
Zmodernizowano też mieszkania. Cały budynek podłączono do sieci miejskiej, co sprawiło, że piece kaflowe stały się zbędne. Zdemontowano przestarzałe urządzenia i wyposażono pokoje w sanitariaty oraz nowe pokrycia podłogowe.
 
Już od dzisiaj możemy podziwiać jej wyremontowana fasadę i wnętrza. Duże wrażenie robi odrestaurowana konstrukcja szkieletowa i piękna cegła.
Całość prac kosztowała 4,5 miliona złotych i ta inwestycja zdecydowanie sie opłaciła.