Remont ul. Umultowskiej w Poznaniu rozpoczyna się 20 maja: prace etapowe dla zminimalizowania utrudnień

Zaczynając od poniedziałku, 20 maja, ulica Umultowska zostanie poddana gruntownemu remontowi nawierzchni. W celu minimalizacji niedogodności związanych z tym procesem, prace będą realizowane stopniowo. Pierwszy etap będzie obejmować frezowanie jezdni prowadzącej do osiedla Batorego na odcinku przecinającym ulice Madziarską i Stoińskiego. Wielbłądzie garby, które pojawią się na drodze, będą objęte specjalnymi środkami ochrony i kierowane objazdami. Oprócz tego, trasy autobusów miejskiego transportu publicznego ulegną zmianom.

Zeszłoroczne prace remontowe dotyczyły odcinka od ulicy Lechickiej do Madziarskiej. W przypadku nadchodzących prac na kolejnych odcinkach ul. Umultowskiej stara i zniszczona nawierzchnia zostanie wyeliminowana, a na jej miejsce zostaną położone nowe warstwy asfaltu – wiążąca i ścieralna. Dodatkowo, w obszarze przystanków autobusowych zostanie zamontowana specjalna siatka wzmacniająca nawierzchnię. Działania te znacząco poprawią warunki jazdy zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów korzystających z tego odcinka ulicy.

Ulica Umultowska pełni ważną rolę komunikacyjną, zatem tegoroczne prace remontowe zostaną przeprowadzone etapowo, aby jak najbardziej ograniczyć utrudnienia w ruchu drogowym. Pierwszy etap prac rozpocznie się 20 maja – ekipy drogowe będą działać na pasie wyjazdowym z miasta, na odcinku od ul. Madziarskiej aż do skrzyżowania z ul. Stoińskiego.