Rezydencja w Estonii – sprawdź korzyści dla swojej firmy

Nie brakuje przedsiębiorców, którzy podejmują decyzję o przeniesieniu swojego biznesu do innego kraju. Wiąże się to ze skomplikowanym systemem prawnym i dużymi obciążeniami przedsiębiorców w Polsce. Jednym z krajów, które przyciągają wiele branż jest Estonia. Okazuje się, że rezydencja w Estonii naprawdę się opłaca. Możliwość założenia firmy na terenie tego kraju pojawiła się w roku 2004, kiedy to Estonia została członkiem Unii Europejskiej. Okazuje się, że koszty prowadzenia firmy w tym nadbałtyckim państwie są bardzo atrakcyjne.

Rezydencja w Estonii – jaką formę może mieć spółka w Estonii?

Każdy, kogo interesuje rezydencja w Estonii, powinien wiedzieć, że w grę wchodzi założenie spółki w jedne z pięciu form. Są to:

  • Aktsiaselts;
  • Osaühing;
  • Täisühing;
  • Usaldusühing;
  • Tulundusühistu.

Zakładając spółkę estońską, można być pewnym, że możliwe będzie korzystanie ze wszystkich udogodnień w zakresie podatku CIT, czyli od osób prawnych. Każda z wymienionych spółek ma nieco inną charakterystykę. Ich dokładne omówienie to jednak temat na odrębny artykuł. Warto pamiętać o tym, że spółkę w Estonii można założyć wówczas, gdy przynajmniej połowa zarządu zamieszkuje na terenie Estonii. Rezydencja jest jednak naprawdę opłacalna i przynosi szereg korzyści, które warte są pewnych poświęceń.

Jakie korzyści przynosi rezydencja w Estonii?

Decydując się na działalność gospodarczą z Estonii, można liczyć przede wszystkim na zwolnienie z obowiązku opłacania składki zdrowotnej, jeśli dochody nie przekroczą określonego poziomu. Firmę założyć można przez Internet, co znacznie upraszcza całą procedurę. Koszty związane z rejestracją nie są drogie. Warto jednak pamiętać, aby w przypadku podejmowania decyzji o rezydencji podatkowej w Estonii skorzystać z pomocy fachowców. Odsyłamy do strony https://www.thompsonstein.com/. Specjaliści pomogą w założeniu firmy, dokładnie przedstawią wszystkie korzyści, jakie daje rezydencja w Estonii, rozwieją wszystkie wątpliwości, odpowiadając na pojawiające się pytania.