Rozbito międzynarodowy gang narkotykowy – operacja służb bezpieczeństwa w Poznaniu

Początek kwietnia 2023 roku przyniósł sukces dla służb bezpieczeństwa w Polsce. Dzięki koordynowanym działaniom funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) oraz prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, udało się rozbić międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem marihuany. W efekcie operacji, z rąk przestępców wyjęto ponad 20 kg konopi indyjskich, a w ręce sprawiedliwości trafiło również 12 osób powiązanych z gangiem.

Cała operacja rozpoczęła się pod koniec marca 2023, kiedy to funkcjonariusze Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej dokonali znaleziska na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W trakcie kontroli jednej z przesyłek, odkryli i zabezpieczyli paczkę zawierającą 10 kg marihuany. Adresat paczki pochodził z Poznania.

Informacja o znalezisku szybko trafiła do odpowiednich służb. Na scenę wkroczyli wtedy policjanci CBŚP, wspierani przez kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Poznania. Jeszcze tego samego dnia doszło do aresztowania dwóch mężczyzn, w tym odbiorcy nielegalnej przesyłki. W ich posiadaniu znaleziono kolejne substancje odurzające.