Rozpoczęcie inwestycji w centrum logistycznym MLP Poznań: skonstruowanie nowego obiektu dla HAVI Logistics

Grupie MLP, zlokalizowanej w Poznaniu, powierzono zadanie budowy nowego obiektu dla firmy HAVI Logistics. Prace rozpoczęły się na terenie centrum logistycznego MLP w Poznaniu. Nowy budynek będzie miał powierzchnię przekraczającą 16 tysięcy metrów kwadratowych i zostanie wykonany zgodnie z najwyższymi normami ekologicznymi. Celem tej inwestycji jest otrzymanie certyfikatu BREEAM New Construction na poziomie Excellent, gwarantującego spełnienie surowych standardów środowiskowych. WPIP Construction, firma zajmująca się budownictwem, została wybrana jako generalny wykonawca projektu. Zakończenie wszystkich prac i oddanie gotowego obiektu do użytkowania jest planowane na sierpień bieżącego roku.

MLP Group nawiązało kolejną współpracę z firmą WPIP Construction w celu realizacji rozbudowy swojego centrum logistycznego w Poznaniu. W ramach tego kontraktu, WPIP Construction ma za zadanie wybudować obiekt oferujący ponad 16 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni. Ten budynek został zaprojektowany specjalnie dla globalnej firmy HAVI Logistics, która specjalizuje się w tworzeniu innowacji, optymalizacji i zarządzania łańcuchem dostaw dla czołowych marek na rynku HoReCa & Convenience.

Planowana data przekazania nowo wybudowanej hali magazynowej najemcy to sierpień bieżącego roku. Równocześnie budynek ten będzie powstawał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Cała inwestycja zostanie poddana procesowi certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction, a celem jest uzyskanie poziomu Excellent. Budynek będzie wyposażony w liczne elementy proekologiczne, takie jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz stacje do ładowania samochodów osobowych i ciężarowych.