Rozpoczęła się sprzedaż specjalnych kart dla kibiców Lecha i Warty Poznań

Do sprzedaży trafiły specjalne karty PEKA przeznaczone dla kibiców poznańskich klubów piłkarskich – Lecha i Warty. Kibice mogą się nimi posługiwać na co dzień lub schować jako jeden spośród wielu gadżetów kolekcjonerskich.  Kraty zostały wydane przez Zarząd Transportu Miejskiego  z okazji 110 urodzin Warty i 100 urodzin Lecha.

W miniony weekend byliśmy świadkami startu nowego sezonu Ekstraklasy.  Poznaniacy mogą być dumni, ponieważ to już trzeci raz z rzędu obie drużyny będzie można zobaczyć w najwyższej lidze rozgrywek.  Oprócz obchodów okrągłych urodzin obu klubów  jest to kolejny ważny powód do świętowania.

Zwieńczeniem piłkarskiego święta jest wydanie limitowanej edycji Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej.  Po raz pierwszy w historii karty upamiętniają kluby piłkarskiej. Ponieważ jednak wiąże się to z obchodami jubileuszu, nikt nie zgłaszał w tej kwestii najmniejszych pretensji. Karty przygotowane dla kibiców obu drużyn przygotowanych w różnych wersjach kolorystycznych. Kibice Warty zostali wyróżnieni kolorem zielonym, a kibice Lecha będą mogli dumnie nosić w portfelu karty w kolorze niebieskim.  Oprócz tego każdy dokument został ozdobiony specjalną grafiką nawiązującą do jubileuszu.

Zarząd Transportu miejskiego poinformował o wypuszczeniu kilkunastu tysięcy wyżej opisanych kart.  Obecnie część z nich jest już dostępna w punktach sprzedaży.  Pomimo unikatowej szaty graficznej, są one w pełni przystosowane do użytku. Na kwotę 27 złotych składa się 12 zł kaucji oraz 15 zł będące kwotą doładowania.

Na ten temat pisze także strona https://www.halopoznan.pl/