SempAIR Optimi Show – majowe wydarzenie lotnicze w Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny

Wydarzenie lotnicze o nazwie SempAIR Optimi Show zaplanowano na dni 18-19 maja. Miejsce tego spektakularnego pokazu to 31 Baza Lotnictwa Taktycznego zlokalizowana w Poznaniu – Krzesinach. Szczegóły dotyczące tego niezwykłego przedsięwzięcia zostaną ogłoszone w najbliższy piątek. Już teraz wiadomo, że wydarzenie ma na celu celebrowanie dwóch rocznic: 111 lat od powstania poznańskiego lotniska Ławica oraz 70 lat od otwarcia lotniska w Poznaniu – Krzesinach.

Organizatorzy poczynili już pewne ustalenia dotyczące programu wydarzenia i podzielili się nimi ze społecznością. Plan zakłada przeprowadzenie statycznych i dynamicznych pokazów statków powietrznych, które będą prezentowane zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Wydarzenie będzie atrakcyjne dla wszystkich – zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Podczas show będzie można podziwiać Zespół Akrobacyjny ORLIK, samoloty F-16 Tiger, M – 346 Bielik, a także przeloty maszyn FA-50 oraz Hercules C-130.

Oprócz pokazów lotniczych, organizatorzy zaplanowali również prezentacje wojskowych pojazdów naziemnych. Wśród nich będzie można zobaczyć pojazd o nazwie Poprad, czyli samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy klasy VSHORAD, makietę wyrzutni pplot STRZELEC plot oraz samochód opancerzony o nazwie Oshkosh M-ATV. Wykorzystywany na co dzień sprzęt zaprezentują także Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu oraz Komenda Miejska Policji w Poznaniu – informują organizatorzy.