Remont al. Niepodległości w Poznaniu: czeka nas miesiąc utrudnień na drodze

We wtorek 23 kwietnia w Poznaniu, na odcinku alei Niepodległości pomiędzy ulicą Taylora a ulicą Niezłomnych, rozpocznie się remont drogi. Drogowcy przystąpią do usuwania starej nawierzchni jezdni, a następnie ułożą nową. W związku z tymi prace, przez około miesiąc mieszkańcy i osoby odwiedzające miasto mogą spodziewać się korków oraz utrudnień w ruchu drogowym. Ze względu na skomplikowany charakter prac, zostały one podzielone na etapy, co wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu i rozkładach jazdy autobusów.

Remont drogi na al. Niepodległości w Poznaniu będzie realizowany etapowo, aby umożliwić stopniowe wprowadzanie koniecznych zmian w organizacji ruchu. Pierwszy etap prac rozpocznie się 23 kwietnia i ma potrwać trzy dni. W tym czasie zostanie zamknięta dla ruchu zachodnia jezdnia na odcinku około 150 metrów od skrzyżowania z ulicami Składową i Taylora. Ruch zostanie przekierowany na jezdnię wschodnią, co niestety może wpłynąć na płynność ruchu w tym rejonie.

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu informuje, że od 23 kwietnia na trzy dni zachodnia jezdnia na odcinku około 150 metrów od skrzyżowania z ul. Składową i Taylora zostanie wyłączona z ruchu. Ruch będzie odbywać się dwukierunkowo po jednym pasie jezdnią wschodnią. Zostanie także zamknięty wjazd i wyjazd w ulicę Składową. Dla ruchu ogólnego oraz komunikacji zbiorowej został wyznaczony objazd ulicami Powstańców Wielkopolskich i Towarową.