Skandaliczny remont chodnika na ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu jest obecnie na celowniku Rady Osiedla Jeżyce. Powodem niezadowolenia jest niedawno przeprowadzony remont chodnika na ulicy Dąbrowskiego, który wywołał falę niezadowolenia. Okazuje się, że modernizacja objęła tylko część chodnika przeznaczoną do parkowania samochodów, co stanowi problem dla pieszych, zwłaszcza tych poruszających się z pomocą wózków czy osób z ograniczeniami ruchowymi.

Komitet osiedla Jeżyce wydał oświadczenie na temat złego stanu chodnika na ulicy Dąbrowskiego. Szczególnie kłopotliwe jest to dla pieszych, gdyż większość tego odcinka, na zachód od ulicy Kościelnej, jest teraz wykorzystywana jako parking.

Rada Osiedla Jeżyce podkreśla również, że działania Zarządu Dróg Miejskich są sprzeczne z obowiązującymi przepisami. Na swoim profilu na Facebooku podała, że przestrzeń dostępna dla pieszych została znacząco ograniczona i jest mniejsza niż wymagane minimum 2 metrów szerokości. Ponadto osiedle Jeżyce twierdzi, że standardy dostępności obowiązujące w Poznaniu nie zostały spełnione.

Podczas prac remontowych ekipa budowlana skupiła się niestety jedynie na poprawieniu stanu części chodnika przeznaczonej do parkowania samochodów, pomijając pozostałe obszary.