Modernizacja Ogrodu Jordanowskiego nr 1 na poznańskim Starym Mieście

Na terytorium Ogrodu Jordanowskiego nr 1, usytuowanego przy ulicy Solnej w sektorze Starego Miasta w Poznaniu, następuje konstrukcja wielozadaniowego budynku sportowego, który jest elementem kolejnego etapu modernizacji tego miejsca. Postęp robót wskazuje na powstanie nowoczesnej infrastruktury, która z pewnością przyciągnie sporą liczbę miłośników aktywnego spędzania czasu.

Tomasz Płóciniczak, zastępca dyrektora Poznańskich Inwestycji Miejskich, wyjaśnia, że prace budowlane w ogrodzie ruszyły w czerwcu. Wykonawca do tej pory doprowadził do etapu budowy ścian najniższej kondygnacji po wykonaniu prac ziemnych pod budową, a także ukończył strop z wewnętrznymi schodami.

Zgodnie z informacjami od inwestora, budynek będzie się składał z dwóch elementów. Pierwsza część będzie dwupiętrowa, a z górnej kondygnacji zaplanowano wyjście na taras, który jednocześnie pełnić będzie rolę dachu dla drugiej, jednokondygnacyjnej bryły. Sumaryczna powierzchnia zabudowy obu segmentów wyniesie około 150 metrów kwadratowych. Prace obejmowały również instalację kanalizacji ściekowej pod posadzką oraz system kanalizacji deszczowej przy budowanej strukturze.

Mimo prac budowlanych, teren ogrodu przy ulicy Solnej jest nadal dostępny dla mieszkańców i odwiedzających. Boiska i siłownia otwarte są w dni robocze od 9 do 18, natomiast w weekendy można z nich korzystać od 10 do 18. Oczywiście na obszar sąsiedniej budowy dostęp jest ograniczony ze względów bezpieczeństwa.